Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums 5G Techritory Rīgā pulcēs 2000 dalībniekus no visas pasaules

5G Techritory 2022 ir Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums
29.11.2022

Eiropas vērienīgākajā 5G ekosistēmas forumā 5G Techritory, kas 29. un 30.novembrī norisināsies Rīgā, 5G industrijas līderi, politikas veidotāji un tehnoloģiju inovāciju radītāji diskutēs par nākotnes tīkliem, tehnoloģijām, pakalpojumiem, inovatīviem uzņēmējdarbības modeļiem, politikām un citām ekosistēmai aktuālām tēmām. Foruma virstēma šogad ir Future Life (Nākotnes dzīve), tādejādi tehnoloģiju vizionāri foruma gaitā mēģinās ieskicēt digitālās attīstības virzienu un nākotnes tendences globālā līmenī.

Forumā piedalīsies un par labās prakses piemēriem 5G tehnoloģijas izmantošanā spriedīs vadošie Meta, Nokia, Cisco, Google, Deutsche Telekom, Frequentis,  Rohde & Schwarz, BMW Group, Microsoft, Ericsson un citu uzņēmumu eksperti.

Kopš 2018. gada pasākums pulcē vadošos 5G praktiķus Eiropā un ārpus tās. Piecu gadu laikā forums ir kļuvis par notikumu, kurā piedalās 5G industrijas svarīgākie viedokļu līderi un lēmumu pieņēmēji no uzņēmējdarbības, zinātnes un politikas nozarēm, kā arī izmanto to kā platformu, lai veicinātu modernajās tehnoloģijās balstītu globālu ekonomikas izaugsmi.

„Tehnoloģijas, ko radām šodien, veidos pasauli rītdien, ietekmējot ekonomiku un sabiedrību kopumā. Esmu gandarīts, ka 5G Techritory forums jau piekto gadu veiksmīgi kalpo kā globāla platforma zināšanu pārnesei, efektīvai sadarbībai un tehnoloģiskai izaugsmei nacionālā un reģionālā līmenī. Ciešā sadarbībā virzoties uz priekšu soli pa solim, mēs, 5G Techritory organizētāji un dalībnieki, visi kopā, šo piecu gadu laikā esam nogājuši nozīmīgu ceļa posmu, iezīmējot nākotnes spēles laukumu digitālo tehnoloģiju attīstībai. Nākamās piecgades plāns – kopīgi radīt labvēlīgu vidi jauno tehnoloģiju iespējošanai un komercializācijai.”, stāsta foruma organizētājs, VAS „Elektroniskie sakari” valdes priekšsēdētājs Jānis Bārda.

Foruma 5G Techritory klātienē tiksies vairāk nekā 300 5G ekosistēmas spožākie prāti, lai definētu, attīstītu un nostiprinātu 5G projektu kopējo vērtību Eiropas mērogā. Savukārt tiešsaistē forumā notiekošajam līdzi sekos tehnoloģiju entuziasti ne vien no Eiropas, bet no visas pasaules, pārstāvot kopumā teju 70 valstis.

Forumu 29. novembrī atklās ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Eiropas Komisijas izpildviceprezidents  Valdis Dombrovskis. Starp foruma dalībniekiem būs arī Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.

Būtiski, ka forumā tiks parakstīti trīs saprašanās memorandi – Latvijas nacionālās iniciatīvas, kas pavērs iespēju mūsu uzņēmumiem un augstskolām pilnvērtīgi iesaistīties jaunu tehnoloģiju izstrādē un ieviešanā. 5G Techritory ekosistēma būs vieta šo iniciatīvu attīstīšanai ne vien vietējo partneru starpā, bet arī piesaistot starptautiskus uzņēmumus, akadēmisko vidi un citus sabiedrotos. Iniciatīvas paredz metapilsētas izveidi, ūdeņraža tehnoloģiju attīstības konsorcija izveidi, kā arī Latvijas spēju attīstību elektronikas ražošanai nepieciešamo mikroshēmu piegādes ķēdē.

Paralēli nozares ekspertu paneļdiskusijām, forumā tiks rīkotas arī apaļā galda sanāksmes, koprades pasākumi un citas norises, veltītas konkrētiem izaicinājumiem. Tiks pētītas un apspriestas 5G inovācijas un tādas tēmas kā viedās transporta sistēmas, metaverss, viedie pakalpojumi un 5G balstītas militārās tehnoloģijas.

“Lai nodrošinātu kvalitatīvus, modernus pakalpojumus klientiem, LMT katru gadu veic investīcijas tīkla attīstībā, mērķtiecīgi attīstot tīkla infrastruktūru, ieviešot jaunākās paaudzes tehnoloģijas un veicinot 5G atbilstošas testa vides radīšanu aizsardzības, mobilitātes, dronu satiksmes un ostu attīstībai. Esam patiesi gandarīti redzēt, ka 5G Techritory kļūst par Eiropas vadošo 5G ekosistēmas notikumu, kas pulcē nozares līderus un politikas veidotājus, veicinot 5G izaugsmi un attīstību,” stāsta Ingmārs Pūķis, LMT viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos.

Īpaši aktuāls šī gada foruma uzdevums būs panākt ilgtermiņa vienošanos par sadarbību ar pasaulē vadošajām tehnoloģiju kompānijām, tādā veidā palielinot Latvijas uzņēmumu konkurētspēju starptautiskajā vidē.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns: “Latvijā ir labi attīstīta digitālā infrastruktūra, kas ļauj gan testēt, gan praksē pielietot risinājumus, kuriem nepieciešama 5G tehnoloģija. Viens no foruma 5G Techritory uzdevumiem būs savest kopā inovatīvo ideju autorus, zinātniekus un digitālās infrastruktūras uzturētājus, lai sekmētu plašāku 5G pielietojumu. Tādēļ foruma laikā plānots parakstīt trīs starptautiskus memorandus, kas tuvākajā nākotnē sniegs nozīmīgu atbalstu Latvijas uzņēmējdarbībai.”

5G Techritory foruma saturam varēs bezmaksas sekot līdzi interneta platformā, foruma darba valoda ir angļu. Lai piedalītos nepieciešama iepriekšēja reģistrācija - https://www.5gtechritory.com/registration/ Reģistrācija mediju pārstāvjiem pieejama šeit: https://www.5gtechritory.com/media/

Pasākums saņēmis trīs starptautiskus apbalvojumus - divas "Amber Event Award" balvas ("GrandPrix" un labākais 2020. gada tiešsaistes pasākums) un prestižo "Virtual Events Institute Virtual & Hybrid Conference" apbalvojumu.

Par 5G Techritory 2022:

5G Techritory 2022 ir Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums, kas šogad notiks jau piekto gadu un to organizē VAS Elektroniskie sakari sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Starptautisko telekomunikāciju apvienību (ITU). Foruma stratēģiskais partneris ir Latvijas Mobilais Telefons, partneri - biedrības „Latvijas Digitālais akselerators” un „Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris”, un to atbalsta Ziemeļvalstu ministru padome un Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).